Przygody przyrody – O mnie

Kontakt z naturą - autor bloga nad Czarnym Potokiem

Cześć!

Nazywam się Paweł Warowny. Jestem dobrym mężem, przyjacielem, kolegą, pracownikiem i staram się być dobrym człowiekiem dla wszystkich. Strona Przygody Przyrody to mój zakątek Internetu, w którym amatorsko realizuje swoje nowe hobby.

Kontakt z naturą

Jakiś czas temu odkryłem, że najlepszym wypoczynkiem jest dla mnie kontakt z naturą. Nigdzie indziej tak efektywnie i przyjemnie nie ładuje swoich akumulatorów i nie odpoczywam lepiej niż wylegując się w hamaku na brzegu jeziora, wędrując pieszo po górskich ścieżkach, leśnych ostępach czy też przemierzając na rowerze kilometr za kilometrem.

Zacząłem spędzać coraz więcej czasu w pozamiejskim otoczeniu i wypoczynek na łonie natury połączyłem z medytacją i filozofią mindfulness. Dużo więcej uwagi przykładam teraz do tego co piszczy w trawie, skacze wśród liści i szybuje po niebie. W ten oto sposób przypomniałem sobie, że nie każdy ptak wielkości pięści to wróbel 🙂

Sięgnąłem po aparat i lornetkę, zacząłem spacerować z ogromną uważnością starając się podpatrzeć jak najwięcej szczegółów z życia jakie nas otacza. Czerpię z tych obserwacji jak najwięcej przyjemności.


Dlaczego przygody przyrody?

Przygody przyrody to blog przyrodniczy o kontakcie i życiu w zgodzie z naturą. Znajdziesz tu wiele informacji pomocnych każdemu miłośnikowi zwierząt, turyście i biwakowiczowi. W mojej pasji łączę obserwację dzikich zwierząt z zamiłowaniem do spędzania czasu na łonie przyrody. Dzięki temu mam okazję podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i wrażeniami z bliskich spotkań z naturą.

Staram się organizować wyprawy, podczas których mam okazję podglądać dzikie zwierzęta i ich przygody – stąd właśnie nazwa bloga – przygody przyrody! Jeśli interesuje Cię turystyka, obserwacją zwierząt, birdwatching, bushcraft i biwakowanie na pewno znajdziesz tu wiele przydatnych i ciekawych informacji. Zapraszam!

Po godzinach przed komputerem

Na co dzień pracuje jako specjalista SEO w jednej z większych agencji na Polskim rynku. Praca daje mi mnóstwo funu i satysfakcji jednak i po takiej przyjemnej pracy trzeba odpocząć, żeby być efektywnym następnego dnia. Ucieczka w piękne zakątki to mój sposób na reset myśli i nabranie dystansu do wszystkiego, co zostaje za mną w betonowym mieście.

Przygody przyrody to blog przyrodniczy, na którym dokumentuje swoje obserwacje zwierząt, opisuje wyprawy, biwaki i każdą okazję na kontakt z naturą. Fotografia poza strzelaniem prostego selfie jest dla mnie czymś zupełnie nowym, więc mam nadzieję, że jeśli już tu zabłądziłeś to jakość moich zdjęć Cię nie odstraszy 🙂

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować w jakiejkolwiek sprawie: zgłosić uwagi, pochwalić, zapytać o cokolwiek lub po prostu pogadać napisz maila na adres:

kontakt@przygodyprzyrody.pl

Odezwę się najszybciej jak mogę 🙂