Przygody przyrody 1

O mnie

Cześć!

Nazywam się Paweł Warowny. Jestem dobrym mężem, przyjacielem, kolegą, pracownikiem i staram się być dobrym człowiekiem dla wszystkich. Strona Przygody Przyrody to mój zakątek Internetu, w którym amatorsko realizuje swoje nowe hobby.

Kontakt z naturą

Jakiś czas temu odkryłem, że najlepszym wypoczynkiem jest dla mnie kontakt z naturą. Nigdzie indziej tak efektywnie i przyjemnie nie ładuje swoich akumulatorów i nie odpoczywam lepiej, niż wylegując się w hamaku na brzegu jeziora, wędrując pieszo po górskich ścieżkach, leśnych ostępach czy też przemierzając na rowerze kilometr za kilometrem.

Zacząłem spędzać coraz więcej czasu w pozamiejskim otoczeniu i wypoczynek na łonie natury połączyłem z medytacją i filozofią mindfulness. Dużo więcej uwagi przykładam teraz do tego, co piszczy w trawie, skacze wśród liści i szybuje po niebie. W ten oto sposób przypomniałem sobie, że nie każdy ptak wielkości pięści to wróbel 🙂

Sięgnąłem po aparat i lornetkę, zacząłem spacerować z ogromną uważnością, starając się podpatrzeć jak najwięcej szczegółów z życia, jakie nas otacza. Czerpię z tych obserwacji jak najwięcej przyjemności.


Dlaczego przygody przyrody?

Przygody przyrody to blog przyrodniczy o kontakcie i życiu w zgodzie z naturą. Znajdziesz tu wiele informacji pomocnych każdemu miłośnikowi zwierząt, turyście i biwakowiczowi. W mojej pasji łączę obserwację dzikich zwierząt z zamiłowaniem do spędzania czasu na łonie przyrody. Dzięki temu mam okazję podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i wrażeniami z bliskich spotkań z naturą.

Staram się organizować wyprawy, podczas których mam okazję podglądać dzikie zwierzęta i ich przygody – stąd właśnie nazwa bloga – przygody przyrody! Jeśli interesuje Cię turystyka, obserwacja zwierząt, birdwatching, bushcraft i biwakowanie na pewno znajdziesz tu wiele przydatnych i ciekawych informacji. Zapraszam!

Po godzinach przed komputerem

Na co dzień pracuje jako project manager SEO w jednej z największych agencji na polskim rynku. Praca daje mi mnóstwo funu i satysfakcji, jednak i po takiej przyjemnej pracy trzeba odpocząć, żeby być efektywnym następnego dnia. Ucieczka w piękne zakątki to mój sposób na reset myśli, odcięcie się od szumu informacyjnego w jakim żyję i nabranie dystansu do wszystkiego, co zostaje za mną w betonowym mieście.

Przygody przyrody to blog przyrodniczy, na którym dokumentuje swoje obserwacje zwierząt, opisuje wyprawy, biwaki i każdą okazję na kontakt z naturą.


Nie działam sam, dołącz i Ty

Działania jednej osoby są niczym wobec tłumów bezmyślnych ludzi niszczących przyrodę. Nie od dziś wiadomo, że połączenie starań wielu ludzi przynosi znacznie lepsze efekty. Dlatego sam postanowiłem dołączyć do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, organizacji, która swoją działalnością wspiera ochronę przyrody.